Franța a câștigat, scor 2-1, meciul disputat pe Stade de France cu Olanda, aceasta fiind prima victorie pentru campioana mondială en-titre în Liga Națiunilor la fotbal. Disputa a făcut parte din Grupa 1 a Ligii A.

Kylian Mbappe a deschis scorul în minutul 14, dar Ryan Babel a egalat în minutul 67. Golul victoriei a fost înscris de Olivier Giroud, în minutul 75.

Giroud și-a trecut în cont reușita cu numărul 32 pentru "cocoși", întrecându-l astfel pe Zinedine Zidane (31).

Atacantul celor de la Chelsea se află pe locul 4 într-o ierarhie all-time, după următorii: Thierry Henry (51 de goluri), Michel Platini (41) şi David Trezeguet (34).